Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular!

Bulut Santral Hizmetleri Hakkında Merak Ettiğiniz Tüm Soru ve Cevaplarını Buradan Bulabilirsiniz.

Bulut PBX, PBX’in açılımı, Özel Santral demektir, yani bir şirket içersinde kullanılan özel telefon şebekesidir. PBX telefon sistemi kullanıcıları, dışarıya telefon etmek için birkaç tane dış telefon hattını paylaşır. Bir PBX, işyeri içindeki iç hat telefonlarını birbirine bağlar ve ayrıca halka ait aktarmalı telefon şebekelerine de (PSTN) bağlanır. PBX telefon sisteminin en son yönelimlerinden birisi, ayrıca IP PBX olarak da bilinen, İnternet Protokolu üzerinden aramaları aktaran, VOIP PBX’in geliştirilmesidir. Son günlerde, dört farklı PBX telefon sistemi seçenekleri bulunuyor: PBX Sunucu/Sanal PBX IP PBX Sunucu/Sanal IP PBX

IP PBX, yazılım-tabanlı, belirli işleri başarmaya yardım eden bir PBX telefon sistemi çözümüdür ve geleneksel müseccel PBX’i kullanırken uygulamaya koyması zor olabilen ve pahalı olan servisleri sunar. Bulut PBX Telefon Sistemi, IP PBX telefon sistemi için iyi bir örnektir.

Bir işletmede, bir IP telefon sisteminin uygulaması, çok belirli bir telefon türünün kullanılmasını gerektirir: Bu da IP Telefonudur.

IP Telefonlarına bazen VoIP telefonları, SIP telefonları ya da telefon programları denir. Bunların hepsi aynı şeydir ve sesin internet üzerinden iletilmesi prensibini esas alır, ya da VoIP (ya da internet üzerinden ses protokolü) teknolojisi olarak daha iyi bilinir.

IP Telefonlarının birçok çeşidi vardır. Farklı tür IP telefonları hakkında buradan bilgi edinin.

En popüler IP Telefonları, Windows için olan 3CX Telefon Sistemleri tarafından desteklenir. Hangi IP Telefonlarının 3CX IP PBX ile kullanılabilineceği hakkındaki bilgi ve detaylı düzenleme klavuzları burada mevcuttur.

Fatura sürprizi ile karşılaşmamak ve %30 daha indirimli fatura ödemek için numaranızı taşıyalım, alt yapınız aynı olsun ama faturanız %30 daha indirimli olsun!